Artysta

Luxon

Luxon fot. Tytus
08 Mar 2015, 8:07:36

W grudniu 2014 Luxon z dumą zaprezentował swoje pierwsze EP pt. „Audioactive Dreams” wydane nakładem Asfalt Records. Płyta ukazała się na winylu oraz w wersji digital.

Warszawski producent muzyczny oficjalnie debiutował w 2006 roku na płycie Bez Cenzury. Razem z DJ Steezem dostał się do grona dziesięciu najlepszych autorów w konkursie na remiks utworu The Roots. Współpracował z czołowymi artystami polskiego hip-hopu m.in: Hades, Flint, JWP, Pyskaty, Tede, O.S.T.R., czy z legendarnym Warszafskim Deszczem. Może poszczycić się produkcjami, na których udzielili się MC Melodee, Reks, Termanology, Torae. Wspólnie z DJ Premierem stworzył bit do numeru “Najsilniejsi przetrwają” z udziałem 18 polskich MC’s.

W swoich produkcjach stara się nie ograniczać tworząc zarówno klasyczne samplowane bity, jak i te nowoczesne o zabarwieniu muzyki elektronicznej. Luxon ma na swoim koncie producencką epkę „Audioactive Dream”, która swoją premierę miała pod koniec 2014 i została wydana na winylu nakładem Asfalt Records. Obecnie przygotowuje kolejny, tym razem instrumentalny album, który ujrzy światło dzienne już we wrześniu 2015.

Muzyka Luxona była wykorzystywana również we francuskich filmach skateboardowych DC i LRG oraz reklamach Allegro, Motoroli i Garnier.
W swoich produkcjach stara się nie ograniczać tworząc zarówno klasyczne samplowane bity, jak i te nowoczesne o zabarwieniu muzyki elektronicznej.

Kategorie: Asfalt

comments powered by Disqus