Artysta

Wyga

Wyga Fot_Marta_Mazurkiewicz
11 Mar 2015, 19:55:12

Właściwie Jasiek Gajdowicz. Rocznik 83. Raper i reżyser teledysków związany z łódzkim osiedlem Teofilów. Uznany za jednego z 50 najlepszych polskich MC’s przez autorów Antologii Polskiego Rapu.

Pierwsze kroki na scenie stawiał w 1998 roku u boku O.S.T.R.’a w łódzkiej formacji LWC. Od 2002 roku współtworzy zespół Afront. Wydane w 2004 i 2006 roku nakładem Asfalt Records albumy „A miało być tak pięknie” i „Coraz Gorzej” zyskały status klasyków polskiego hip-hopu.

W 2012 albumem „Wyga.co” rozpoczął działalność solową. Rok później ukazała się płyta projektu Polskie Karate promowana hitowym singlem „W 3 dupy”. Teledysk do tego utworu stanowił dla Wygi początek kariery reżysera.

Do końca 2014 roku zrealizował ponad 30 wideoklipów dla najpopularniejszych artystów polskiego rapu, jak O.S.T.R., Tede, Kękę, Hades, Pih, czy W.E.N.A. Na stałe współpracuje z najważniejszymi rodzimymi wytwórniami, w tym Asfalt Records i Prosto Label.

W maju 2014 roku został laureatem konkursu na rezydenta łódzkiego Art_Inkubatora – ośrodka zrzeszającego przedsiębiorców z branży kreatywnej.

W 2015 roku Wyga koncentruje się nad drugim solowym albumem i pracy zawodowej.

Oficjalny FANPAGE

Kategorie: Slider

comments powered by Disqus