News

Asfalt x DJ Kebs Podcast w Radio Asfalt

25 maja 2015, 11:52:30

Miks DJ Kebsa to nagrana na żywo porcja najlepszego polskiego i zagranicznego hip-hopu. Od dziś dwa razy dziennie (g. 11.00 i 21.00) na Radio Asfalt!

DJ Kebs

Od wielu lat jedna z najbardziej aktywnych postaci hip-hopowej sceny didżejskiej w Polsce. Z powodzeniem realizuje się na wielu polach, od grania w klubach do nagrywania skreczy i dopracowanych setów tematycznych dbajac o kazdy szcegół. Od lat specjalizuje się w word cutach z których potrafi układać całe skreczowane historie. Próbuje swoich sił również jako producent muzyczny.

Większości osób kojarzy się głównie z zespołem HIFI Banda oraz wytwórnią Prosto Label. Nic dziwnego – z Dioxem, Hadesem i Czarnym nagrali dwa bardzo dobrze przyjęte przez fanów oraz dziennikarzy albumy. W listopadzie 2011 roku współtworzył album „Nowe Dobro to Zło” Hadesa, na który dołożył wyśmienite skrecze, idealne korespondujące z warstwą muzyczną, przygotowaną przez Galusa.

Najważniejszym autorskim projektem DJ-a Kebsa była zaś kompilacja „Prosto Mixtape DJ Kebs” z kwietnia 2012 roku. Wydawnictwo zadebiutowało na 4. pozycji listy OLIS – najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Kebs odpowiadał za selekcję materiału, dobór artystów oraz oczywiście brzmienie całości.

Kolejnym dużym wydarzeniem w jego didżejskiej karierze było zaproszenie do projektu Haos, który tworzą raperzy Hades i O.S.T.R oraz Dj-e Haem i Kebs. We wrześniu 2013 roku longplay „HAOS”, pół roku po premierze, uzyskał miano platynowej płyty.

Nie sposób wymienić wszystkich artystów, którym DJ Kebs pomógł swoimi skreczami, czy to pracując w studiu czy też jako dj koncertowy. Zapisał na koncie występy na wielkich muzycznych festiwalach czy też bardzo dobrze przyjętej przez media trasie „Męskie Granie” w 2013 roku. Do współpracy zapraszali go m.in. Sokół i Marysia Starosta (Czysta Brudna Trasa 2012-2013), Grammatik/Eldo (2006-2007), Pokój z Widokiem na Wojnę, O.S.T.R. & Hades, Pezet & Małolat, JWP czy Chada – najbardziej cenione, szanowane postaci polskiej sceny hip-hopowej.

Na swoim koncie ma również współpracę z kilkoma amerykańskimi raperami tj. D.I.T.C, Reks, R.A The Rugged Man, Gift of Gab (Blackalicious).

W 2013 roku wraz z DJ Falcon1 założył szkołę didżejską Spinlab (www.spinlab.dj) – pierwszy tak zaawansowany i profesjonalnie przygotowany projekt w Polsce.

W autorskich setach klubowych najchętniej prezentuje mieszankę stylistyczną złożoną z wyszukanych brzmień nu-beat oraz ciekawej muzyki spod znaku rap i elektroniki z różnych zakątków świata.

Wybrana dyskografia:

HIFI Banda – „Fakty, ludzie, pieniądze” (2008 wyd. niezależne, 2010 Prosto Label)
HIFI Banda – „23:55” (2010 Prosto Label)
Hades / Galus / DJ Kebs – „Nowe Dobro To Zło” (2011 Prosto Label)
Kompilacja „Prosto Mixtape Kebs” (2012 Prosto Label)

Wybrane mixtapy:

„Sound Jungle Tour Guide” (2010)
„Squeeze That! Vol.1” (2011)
„HaDilla Mixtape” (2013)

web:

facebook.com/todjkebs
soundcloud.com/kebs
e-mail: info@spinlab.dj

comments powered by Disqus