News

Asfalt x Maceo Wyro podcast w Radio Asfalt

06 Sty 2013, 13:31:10

Już dzisiaj o 15.00 premiera podcastu Asfalt x Maceo Wyro w naszym Radio Asfalt. To kolejny gościnny podcast w naszym radiu. Ich tradycja ciągnie się już prawie od pół roku, a do tej pory swoje podcasty opublikowali u nas (kolejność alfabetyczna): Burn Reynolds, DJ Eprom (jako Sztigar Bonko), DJ Haem, Druh Sławek (w tej chwili posiada już u nas swoje stałe pasmo o 19.00), Papa Zura, Ptaki, Teielte. Wszystkich asfaltowych podcastów możecie wysłuchać na naszym mixcloudzie tutaj.

 

Radio Asfalt Podcast #8 – Maceo Wyro (Niewinni Czarodzieje/ Warsoul/ Kosmos)

01. Beyonce – Countdown (Sinjin Hawke bootleg vs. acapella)

02. Stalley – Hip Pop Pound (Barisone Edit)

03. M.I.A. – Bad Girls (Switch Remix)

04. Adam F – Circles (Philip D Kick footwork edit)

05. Childish Gambino – Freaks and Geeks (Star Slinger Remix)

06. Rustie – Keesha Resmak

07. Fid Mella – Henny

08. Vaiper Despotin – James Bondales (feat. Highleef)

09. J-Kwon – Tipsy (Club Mix)

10. Gene Shinozaki – Cliques

11. Lauryn Hill – Doo Wop (Deebs bootleg)

12. Megahorse – Hard

13. Swaggers Karma – So Fly

14. Foreign Beggars – Palm Of My Hand

15. Method Man & Redman – Da Rockwilder

16. Angel Haze – New York

17. 5kinAndBone5 – Stomp (feat. YG)

18. Digital Rust – Bobble

19. Mux Mool – Death 9000 (Prof & P.O.S. Broadcasting Version)

20. Arp 101 & Om Unit – Dr Funkenstein

21. Curtis Mayfield – Eddie You Should Know Better (Kwazar Remix)

22. Ambassadeurs – M.O.P.E.

23. Emoce – Soldier (Erykah Badu Remix)

24. 2Pac feat. Dr. Dre & Roger Troutman) – California Love

25. Jai Paul – Jasmine

 

Bio:

„Maceo Wyro swoją przygodę z gramofonami rozpoczął na początku lat dziewięćdziesiątych jako pierwszy dj rezydent legendarnego warszawskiego klubu Filtry. W latach dziewięćdziesiątych mieszkał w Nowym Jorku, gdzie grywał i organizował imprezy, a także zarządzał działem Nowych Brzmień (Electronica) w sklepie płytowym HMV na Broadwayu. Po powrocie do kraju został rezydentem kultowego łódzkiego klubu Forum Fabricum. Pod szyldem Dziani Wąsacze przez trzy lata prowadził audycję w Radiostacji, później zaś związany był z Jazz Radio.Jako dziennikarz muzyczny współpracował też m.in. z magazynami Max, XL, Aktivist, Fluid, Laif, Machina i Kmag. W 2002 roku był absolwentem Red Bull Music Academy w Londynie.

W tym samym czasie wraz z Envee’m powołał do życia znany kolektyw Niewinni Czarodzieje, który nagrywał płyty dla takich wytwórni jak Fluid Ounce (UK), Compost Records, Sonar Kollektiv (Niemcy) oraz Heya HiFi (Szwecja). Największym sukcesem duetu Innocent Sorcerers okazał się singiel „One Dollar Race” (którego strona b zawierała przeróbkę tematu z filmu „Niewinni Czarodzieje” autorstwa Krzysztofa Komedy) nagrany dla szwedzkiej oficyny Raw Fusion. Utwór ten zdobył uznanie na całym świecie, pojawiając się na playlistach wielu znanych dj’ów. Był również grany w BBC Radio One i licencjonowany na składanki w Japonii i Afryce.

Maceo współpracował m.in. z Tomaszem Stańko i Wojtkiem Mazolewskim. Jego mixy dj’skie gościly w tak renomowanych audycjach radiowych jak: Soulsearchin’ Compost Radio Show, Jazzanova Radio Show, Futureboogie.com, Beyondjazz.net, czy ostatnio Gilles Peterson Worldwide.

Grywał w najlepszych klubach w całej Polsce, a także w Anglii, Szkocji, Irlandii, Finlandii, Szwecji, Austrii oraz na Węgrzech, Słowacji i Łotwie.

W roku 2009 stworzył cykl WARSOUL SESSIONS, którego celem jest prezentowanie najciekawszych zjawisk z kręgu nowej elektroniki, soulu i hip hopu. Do tej pory na Warsoul gościli m.in. tacy artyści jak 7 Samurai (Wiedeń), Mark De Clive-Lowe (Los Angeles), Vanessa Freeman (Londyn), Bembe Segue (Londyn), Electric Wire Hustle (Nowa Zelandia), Sa-Ra Creative Partners (Los Angeles), Little Dragon (Szwecja), Fatima i Funkineven (Londyn), Black Milk (Detroit), Eric Lau (Londyn), Hawthorne Headhunters (Nowy Jork / Los Angeles), Exile i Houseshoes (Los Angeles / Detroit) Opolopo i Amalia (Szwecja) orazTaylor McFerrin (Nowy Jork).

Od 2009 roku Maceo jest gospodarzem audycji RED BULL MUSIC ACADEMY RADIO oraz KosmoS w Radio Roxy.”

Kategorie: Radio Asfalt

comments powered by Disqus