E m a d e


"Album producencki" wreszcie na podwójnym winylu
 Emade - Album producencki 2LP


 Emade koncert producencki 19 marca 2004 - Piekarnia


 OCB prezentuje: Emade 'Album producencki' 12 grudnia 2003

asfalt logo

poczta: tytus@asfalt.pl
infolinia: 0 502313300


Emade Bio
Emade Fotki


Uwaga:
Wszystkie zamieszczone zdjęcia chronione są prawem autorskim. Publikacja wymaga zgody Asfalt Records.


 fotka: Piotr Machowski


B i o


Producent wszystkich pięciu albumów Fisza i Tworzywa Sztucznego (dwa pierwsze zdobyły nominacje do "Fryderyków" w kategorii "Album roku - Hip-Hop", trzeci w kategorii "Album roku - muzyka klubowa"). Muzyk, producent, perkusista, DJ. Na 20. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (Wrocław 1999) akompaniował na gramofonach występowi Nicka Cave'a i Bad Seeds. Polski producent roku 2001 w/g hiphopowego pisma "Klan". W podsumowaniu roku 2002 tego samego pisma Emade został wyróżniony "za organiczne i elektroniczne smaczki "F3"" (jedno z 4 wyróżnień producenckich).

Zabawę z muzyką rozpoczął jako 13 letni perkusista własnej formacji hardcore'owej. Kilka lat później zajął się czynnie swą nową fascynacją - Hiphopem - w ramach zespołu RHX, sformowanego wraz z Fiszem i Inespe (debiutancki album w 1999 roku). W 2001 roku wyprodukował w całości solowy album Inespe. W 2003 roku na zaproszenie Smolika wykonał remix utworu "Who Told You" z Miką Urbaniak a na zaproszenie WWO remix utworu "Bezsenna noc". Pod koniec 2003 roku, po niemalże roku pracy ukazał się jego solowy debiut - autorski album producencki (poprzedzony czerwcowym singlem "Dam Ci przeżyć" z gościnnym udziałem Sokoła z WWO). Do udziału w albumie zostali zaproszeni: wspaniała retro-jazzowa wokalistka Iza Kowalewska z zespołu Muzykoterapia, O.S.T.R., Włodi, Inespe, Sokół, Fisz oraz gość z USA: brooklyńska grupa Little Egypt. Wszyscy krajowi goście, przy akompaniamencie żywego zespołu towarzyszącego Emade, wystąpili na wielkim koncercie promocyjnym albumu 19 marca 2004 r. w Warszawie. Album zdobył nominację do "Fryderyka 2004" w kategorii "Album roku - Hip-Hop". W 2004 roku Emade wraz z Wojciechem Waglewskim współpracował nad produkcją albumu Marii Peszek. 23 maja 2005 roku ukazał się wspólny album Emade z O.S.T.R. (jako P.O.E. - Projekt Ostry Emade), poprzedzony marcowym singlem "Wiele dróg".
(24/05/05)

F o t k i


Sesja POE
Fotki: Paweł Fabjański fot. Paweł Fabjański

 fot. Paweł Fabjański
Racławicka 2005
Fotki: Monika Lisiecka
Z życia wzięte
fotki: Tytus


 Emade w  Suchybrut Studio W czasie festiwalu Nova Polska w Jazzgocie 1/10/2003

 W czasie festiwalu Nova Polska w Jazzgocie 1/10/2003

 W czasie koncertu Tworzywa w Opolu 12/05/2003 Ulica Asfaltowa
Download POE "Nie potrafię gwizdać"/"Kochaj żyć"
video 20 MB
Buttny/Michalski


Download POE "Wiele dróg"
video 20 MB
J.Rechnio
W.Płóciennik

www.cgm.pl

 Download Emade g. O.S.T.R. "Niebo"
video 6 MB
J.Rechnio
W.PłóciennikDownload Emade g. Sokół "Dam Ci przeżyć" video 12 MB
S.Buttny
R.Michalski
D y s k o g r a f i a POE - Szum rodzi hałas POE
Szum rodzi hałas

23/05/05

POE to wspólny projekt Ostrego i Emade - najbardziej oczekiwanego duetu producent/raper na rynku. Produkując album POE, Emade chciał pogodzić esencję brzmienia ze złotego okresu rapu z tym co najbardziej interesuje go we współczesnej muzyce europejskiej. Starał się kontynuować to co rozpoczął solowym "Albumem producenckim" przekładając dotychczasowy styl na nowszy język. Jest to dla niego nowy etap w rozwoju muzycznej produkcji, ale jednocześnie dalszy ciąg podróży przez świat samplerów i analogowych brzmień, podróży która na pewno kontynuowana będzie na swój sposób w przyszłości. Dla Ostrego, który uważany jest przez wielu za najlepszego polskiego rapera, była to przede wszystkim pierwsza w karierze próba sprawdzenia się na cudzych bitach. Próba, z której Ostry jak zwykle wyszedł zwycięsko... Tutaj okładka. Patronaty: Polskie Radio Bis, VIVA, Ślizg, www.cgm.pl.
CD 2LP AR-C47
 Kup w melo.pl Tworzywo Sztuczne - Na rzywo w Mózgu Tworzywo Sztuczne
Na rzywo w Mózgu

25/11/04

Album z nagraniem koncertu Tworzywa Sztucznego w bydgoskim "Mózgu" 27/05/2004. Jest to nie tylko pierwsza płyta koncertowa tej grupy ale także pierwsza kompilacja utworów z 4 różnych płyt Fisza i Tworzywa Sztucznego. W nagraniu materiału udział wziął cały aktualny skład Tworzywa Sztucznego a więc: Fisz - wokale, Emade - perkusja & MPC, Staszu Starship - bas, Łukasz Moskal - congas, Jurek Zagórski - gitara, Dominik Trębski - trąbka & klawisze, Pablo Hudini - rap.
CD AR-C43 Tworzywo Sztuczne Tworzywo Sztuczne
Wielki Ciężki Słoń

20/05/04

"Wielki Ciężki Słoń" to tym razem projekt, nad którym od strony muzycznej wspólnie pracowali nie tylko bracia Wu, ale także pozostali muzycy Tworzywa Sztucznego - Dominik Trębski, Staszu Starship oraz Jurek Zagórski. Mimo znaczącego udziału w produkcji tych trzech doskonałych instrumentalistów souljazzowych, album zdominują brzmienia elektroniczne - to najbardziej "kolorowa" pod względem muzycznym płyta Fisza: od eksperymentów z dubem po tzw. nową elektronikę. To po prostu muzyka miejska wygenerowana przez Tworzywo Sztuczne - próba jakiejkolwiek segregacji gatunkowej czy nazewnictwa nie ma sensu. Na płycie nie zabraknie gości - Iza Kowalewska z Muzykoterapii (znana już z albumu Emade) oraz trójmiejski artysta soniczny Bunio (trzy płyty w dorobku). Na albumie znajdzie się 12 pełnych utworów, które wraz z krótszymi formami muzycznymi stanowić będą całość pod tytułem "Wielki Ciężki Słoń". Szykuje się dużo niespodzianek i nowych pomysłów dotąd niespotykanych w twórczości braci Wu.
Patronat: Trójka, Przekrój, Dosdedos, www.independent.pl
CD 2LP AR-C39 Tworzywo Sztuczne - Tysiąc pięćset sto gwiazd Tworzywo Sztuczne
Tysiąc pięćset sto gwiazd

2/02/04

Jak to tradycyjnie już bywa z Fiszem i Emade - singlowy kawałek "Tysiąc pięćset sto gwiazd" będzie dużym zaskoczeniem - nawet dla najbardziej zaprawionych fanów twórczości obu braci. Utwór zapowiada nowy album "Wielki Ciężki Słoń". Na singlu ekskluzywny remix Envee i Jealo z Niewinnych Czarodzieji. Oprócz tego dodatkowo cztery remixy singlowych kawałków z poprzedniego albumu "F3" oraz specjalna wersja koncertowa utworu "Zapomnij" z tej samej płyty. Całości dopełniają clipy do "Sznurowadeł" (160 MB!) oraz "Warszafki".
CD AR-C38 Emade - Album producencki Emade
"Album producencki"
12/12/03

Producencki album Emade. Płyta nie będzie miała tak znanej z rynku formuły składanki różnych raperów, będzie to album częściowo instrumentalny i bardzo autorski. Oficjalna traklista:
1. "Pierwszy stopien wtajemniczenia"
2. "Dam Ci przeżyć" gościnnie Sokół
3. "Drugi stopień wtajemniczenia"
4. "Niebo" gościnnie O.S.T.R.
5. "Trzeci stopień wtajemniczenia"
6. "Jesteś tylko" gościnnie Iza Kowalewska
7. "Żebro Adama (Remix)" gościnnie Włodi
8. "Pamiętaj Piotrze" gościnnie Inespe
9. "Czwarty stopień wtajemniczenia"
10. "Tylko Tobie" gościnnie Fisz
11. "Enigma" featuring Little Egypt (bonus track)
MC CD 2LP Emade - Dam Ci przeżyć (g. Sokół)/Drugi stopień wtajemniczenia Emade
Dam Ci przeżyć (g. Sokół)/Drugi stopień wtajemniczenia
30/06/03

Singiel promujący album Emade. "Dam Ci przeżyć" (gościnnie Sokół) w dwóch mixach z instrumentalnymi, "żywymi" utworami: z kompozycją "Drugi stopień wtajemniczenia" (w wersji radiowej) oraz ze specjalnym singlowym outrem (tzw. Extended mix). Tutaj powiększenie okładki.
CD AR-C33 Fisz - Warszafka Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne
Warszafka
9/6/03

Radio, 403 Remix (d'n'b), album, instrumental, acapella, video. Tani singiel (9,00 zł).
CD AR-C32

 Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne - F3 Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne
F3
9/12/02

Trzecia płyta firmowana jest tym razem nie tylko przez samego Fisza ale i przez jego brata Emade (produkcja, perkusja, gitara, Rhodes) a konkretnie przez projekt "Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne". Dodatkowi muzycy, którzy współpracowali z Tworzywem Sztucznym nad płytą "F3": Dominik Trębski - trąbka, Karim Martusewicz - kontrabas, Jurek Zagórski - gitara, Nuno - wokal, Joanna Kalińska - flet poprzeczny. Płyta w ogóle wymyka się hiphopowej klasyfikacji i powinna być odbierana jako dzieło niezależne od jakiegokolwiek trendu obecnego w polskiej muzyce. Jest to płyta zdecydowanie najbardziej autorska i eklektyczna w całej fiszowskiej trylogii. Pojawiło się na niej dwóch raperów - Peteero (znany z debiutu Fisza) a także - po raz pierwszy na płycie - Pablo Hudini znany wcześniej jako Max (na koncie kilkadziesiąt zagranych z Fiszem koncertów).
MC CD 2LPAR-C31 Fisz - 30 cm Fisz
30 cm

28/01/02

Drugi singiel promujący album "Na wylot". Tylko i wyłącznie na singlu remixy DJ M.A.D., Fokusa (plus gościnne zwrotki Fokusa i Rahima) oraz S-imby (drum'n'bass). Na singlu znajdą się też teledyski - zarówno nowy do "30 cm" jak i poprzedni do "Tajemnicy".
MC CD AR-C26 Tajemnica 12'' Fisz
Tajemnica

08/11/01

Winylowy singiel promujący album "Na wylot". Tylko i wyłącznie na singlu (także na supertaniej edycji CD i MC) zajebiste remixy Mario i Magiery plus tejemniczy instrumental i acapella. Na winylu (tłoczenie holenderskich mistrzów!) dodatkowo instrumental do "S.O.S." i "Zaraz wracam".
12" AR-W18 Fisz - Na wylot Fisz
Na wylot

24/09/01

Drugi album Fisza będzie jeszcze większym wydarzeniem, niż był jego debiut. Najwyższej klasy bity i niespotykane wcześniej w Polsce aranżacje, w większości z użyciem żywego instrumentarium to tylko część niespodzianek jakie czekają na tym albumie. Szykujcie się na trzęsienie ziemi.
MC CD 2LP AR-C19 Fisz - Tajemnica Fisz
Tajemnica

27/08/01

Singiel promujący album "Na wylot". Tylko i wyłącznie na singlu zajebiste remixy Mario i Magiery plus tejemniczy instrumental i acapella. Uwaga: tani CD (9,00 zł) i tania kaseta (6,00 zł).
MC CD 12" AR-C18 Inespe Fisz
Polepione dźwięki

26/06/00

Płyta, która nieodwracalnie zmieniła obraz polskiej sceny HipHopowej. Polska płyta roku 2000 miesięcznika "Fluid", Machiner za "płytę niszową 2000 r.", dwie nominacje do Fryderyków 2000 (płyta Rap/HipHop i debiut) to tylko niektóre z wyróżnień jakie spotkały ten album. Tutaj najważniejsze recenzje.
MC CD AR-C12 Inespe Inespe
Ocean Szarych Bloków
Asfalt
07/05/01

Wyprodukowany w całości przez DJ M.A.D., solowy debiut Inespe może być po prostu spostrzegany jako drugi album odchudzonego RHX. Podobnie jak na debiucie Fisza, Emade oparł większość numerów na silnym basie i jazzowych koneksjach. Na albumie gościnnie i obficie DJ Twister - jedne z najlepszych cutów w polskim HipHopie.
MC CD AR-C15 W Oceanie Inespe
W Oceanie / Przyjaciel
Asfalt
28/08/00

Singiel zapowiadający album "Ocean Szarych Bloków" (jak się potem okazało z 8 miesięcznym wyprzedzeniem). Na płytce niedostępny na albumie remix "Przyjaciela" plus instrumentale i acapellki.
CDS AR-C14 Fisz / Inespe na 12'' singlu Fisz / Inespe
Polepiony / W Oceanie 12"
Asfalt
29/03/01

Tzw. split czyli połączony winylowy singiel Fisza i Inespe (w sumie 3 kawałki). Łączy ich przede wszystkim wspólna produkcja DJ M.A.D. - na drugiej stronie fragmenty większości instrumentali do albumów "Ocean..." i "Polepione dźwięki". Francuskie tłoczenie.
12" AR-W10
G o ś c i n n i e


 Asfalt Wiosna 2000 EP V/A
Asfalt Wiosna 2000 EP
Asfalt
26/04/00

Na tej EPce, zapowiadającej asfaltowe premiery w 2000 r., znalazł się utwór "Staram się" Inespe w wersji czystej (późniejsza, albumowa wersja "Staram się" różni się nieco - głównie refrenami) oraz w remixie 600 V (remix niedostępny na albumie).
MC CD AR-C11 ESU 2 V/A
East Side Unia 2

Terrorist? 01/12/00

Na tej międzynarodowej, hiphopowej kompilacji (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja) znalazł się 600 V Remix utworu "Staram się" pochodzący z EPki "Asfalt Wiosna 2000 EP" oraz singlowy utwór Inespe "W Oceanie".
MC CD 2LP TT-002 RHX - Opowieści... Dyskografia Emade
w ramach dyskografii RHXS p o n s o r z y


OCB tat2shop nasz banner

Wszystkie materiały zawarte na tej stronie © 1998-2005 Asfalt Records
Projekt i wykonanie: © 1998-2005 ONX [ôn'ix] Sites
Polskie litery w standardzie ISO 8859-2.