News

JAREK SZUBRYCHT DLA GAZETA WYBORCZA: ŚWIAT CZEKA NA OTSOCHODZI

16 Sie 2018, 11:12:29

Otsochodzi to jeden z najważniejszych przedstawicieli nowego polskiego rapu – Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza.

W najnowszym wydaniu Gazety Wyborczej, tj. z dnia 16 sierpnia 2018 roku, dziennikarz przedstawił sylwetkę młodego artysty zwracając szczególną uwagę na ogromny sukces, jaki udało mu się odnieść w zaledwie trzy lata od debiutu: Nie znacie go z telewizji, z radia – bo to nie tak się mierzy. Teledysk do jego utworu „Nie, nie” od listopada zanotował na YouTubie 59 mln wyświetleń, a nagrany z Taco Hemingwayem „Nowy kolor” – 37 mln. Na Instagramie ma 110 tys. obserwujących, fanów na Facebooku – 60 tys. Debiutował ledwie trzy lata temu.

Z kolei refren piosenki „Yo Mamo!”, która otwiera „Slam” – debiutancką płytę Młodego Jana – autor tekstu uznał za proroczy: Świat na mnie czeka, yo mamo! Mam się dobrze, muzyka, nie hajs, daje mi radość. Idę po wygraną.

Szubrycht zaznaczył również, że różnice stylistyczne między płytami „Slam” i „Nowy kolor” (pierwsza odwołuje się do starej szkoły rapu, druga poszukuje nowych brzmień) oraz dyskusje, jakie wzbudziły w środowisku, to nic: Kiedy po tych sporach opadnie kurz, zauważymy, że Otsochodzi to raper utalentowany i wszechstronny. Ma jeszcze czas na znalezienie własne języka. Wtedy dopiero się zacznie.

Więcej TUTAJ.

Kategorie: Asfalt Otsochodzi

comments powered by Disqus