News

O.S.T.R. Artystą Dekady WuDoo i Hip-Hop.pl

O.S.T.R. by Artur Jankowski
07 Mar 2014, 22:23:37

Od 2004 roku Magazyn WuDoo i Hip-Hop.pl dokonuje muzycznego podsumowania minionego roku w polskim i zagranicznym Hip-Hopie.

W tym roku plebiscyt zorganizowany został po raz dziesiąty. Z tej właśnie okazji redakcje Hip-Hop.pl i WuDoo postanowiły wyłonić Artystę Dekady.

Bazą do tego wyróżnienia były przeprowadzone do tej pory plebiscyty. Zliczono ilość nominacji poszczególnych artystów i to ile razy stawali na podium. Pod uwagę wzięto płyty solowe, płyty nagrane w duecie lub grupie, gościnne zwrotki w przypadku nominowanych singli oraz featuringi i produkcje w kategorii Album Roku.

Zebrane dane pozwoliły wybrać artystę, który przez ostatnie dziesięć lat cieszył się największą popularnością i uznaniem wśród słuchaczy i czytelników. Pojawiał się wśród nominowanych rok w rok. Jego płyty, produkcje i szesnastki zachwycały przez ostatnie dziesięć lat i doceniane były najczęściej.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Artystą Dekady WuDoo i Hip-Hop.pl został raper, producent, freestylowiec, aktywista hip-hopowy – O.S.T.R..

Tytuł Artysty Dekady przyznany został za ogromy wkład w rozwój i promocję Hip-Hopu w Polsce oraz polskiej sceny za granicą. Za wpływ jaki wywarł bogaty dorobek artystyczny O.S.T.R.’a na kształt rodzimej sceny. Za nieustające przekraczanie granic nowymi wyzwaniami muzycznymi, za umiejętność połączenia jakości, techniki i przekazu.

Statystyki Plebiscytu: w latach 2004-2013 O.S.T.R. nominowany był w sumie 35 razy. 14 razy stawał napodium – 9 razy pierwszy, dwa razy drugi i trzy razy trzeci.

Kategorie: O.S.T.R.

comments powered by Disqus