O.S.T.R. Jazz dwa trzy


OSTR

 Exklusiv 04/2006

 ¦lizg #3/2006

 ¦lizg #12/2004

 Magazyn Hip Hop #16

 Klan #24

 OCB prezentuje: O.S.T.R. 'Jazz w wolnych chwilach' 4 grudnia 2003

 Asfalt Records

koncerty:
0-502-313-300


OSTR Dyskografia
OSTR Bio
OSTR Multimedia

Uwaga:
Wszystkie zamieszczone zdjęcia chronione s± prawem autorskim. Publikacja wymaga zgody Asfalt Records.


OSTR Fotki


2010
fotki: Tytus


burnt by Patr00

Bio
Muzyk, raper, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Własne próby z Hiphopem rozpocz±ł w wieku 12 lat - wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu "Kasprzak". Pierwsze poważne kroki stawiał w ramach łódzkich grup BDC, LWC i Obóz TA. W póĽniejszym okresie O.S.T.R. działał już solo. O.S.T.R. jest niezwykle żywiołowy na koncertach, nie ogranicza się do sztywnego repertuaru. Ma powszechn± opinię najlepszego polskiego freestyle'owca. W lutym 2001 podpisał umowę z Asfalt Records na wydanie debiutanckiej płyty "Masz to jak w banku". Płyta okrzyknięta została odkryciem i spotkała się z samymi pozytywnymi ocenami. W kwietniu 2002 r. Asfalt Records wydała zrealizowany w domowych warunkach zbiór nagrań freestyle Ostrego pod tytułem „30 minut z życia”. Oficjalne wydanie tego materiału utwierdziło pozycję O.S.T.R. jako najlepszego freestyle'owca w Polsce. Nakład nigdy nie był wznawiany i dzisiaj płyta ta osi±ga astronomiczne ceny na aukcjach internetowych. O.S.T.R. szybko okazał się najbardziej płodnym artystycznie wykonawc± na scenie, do dzisiaj (wszystkie nakładem Asfalt Records) ukazały się następuj±ce albumy: „Tabasko” (2002), podwójny „Jazz w wolnych chwilach” (2003), „Jazzurekcja” (2004), POE „Szum rodzi hałas” (wspólny projekt z producentem Piotrem „Emade” Waglewskim, 2005), „7” (2006), „HollyŁódĽ” (2007), „Ja tu tylko sprz±tam” (2008) i „O.C.B.” (2009). Trzy ostatnie płyty otrzymały status Złotej Płyty („O.C.B.” przed upływem pierwszego tygodnia sprzedaży) a „J.t.t.s.” zadebiutowała na 1. miejscu ogólnopolskiego zestawienia sprzedaży OLIS/ZPAV (3/03). Była to pierwsza w historii polska płyta hiphopowa, która zajęła najwyższ± pozycję na tej li¶cie (a nawet na pierwszej pozycji zadebiutowała i utrzymała się na niej 2 tygodnie). 26 lutego b.r. ukaże się najnowszy album „Tylko dla dorosłych” promowany singlem „¦pij spokojnie”.

O.S.T.R. jest najczę¶ciej koncertuj±cym wykonawc± hiphopowym w Polsce. Od wydania albumu „7” w 2006 roku O.S.T.R. bierze udział (wraz z żywym zespołem) w dużych i kompleksowych trasach koncertowych promuj±cych kolejne (wydawane co rok) albumy. O.S.T.R. brał także udział w koncercie „Dzień Kotana” na Placu Defilad w Warszawie w 2002 r. (koncert ku pamięci tragicznie zmarłego Marka Kotańskiego), grał także na trasie koncertowej „¦lizgery 2003” oraz dwukrotnie na trasie „Reebok Hip-Hop Tour”. O.S.T.R. zagrał z instrumentaln± sekcj± grupy Sofa dwukrotnie na „Heineken Open’er Festival” (2005, 2007). Pocz±tkiem tej współpracy był specjalny, retransmitowany na cał± Polskę, koncert O.S.T.R. z udziałem grupy Sofa w Studio im. Agnieszki Osieckiej (2004). Zapis tego koncertu został wydany w 2007 roku nakładem dziennika „Rzeczpospolita” w ekskluzywnej serii „Trójka live” (obejmuj±cej także koncerty Voo Voo, Jonasza Kofty, Krystyny Jandy i innych artystów).

O.S.T.R. zdobył cztery razy nominację do nagrody „Fryderyk” w kategorii "Album Roku - Hip-Hop": kolejno za album „Tabasko” (2002), „Jazzurekcja” (2004), „7” (2006) i „HollyŁódĽ” (2007). Za t± ostatni± otrzymał „Fryderyka 2008”. W 2003 r. otrzymał dwa "¦lizgery 2003" - za najlepszy album roku ("Jazz w wolnych chwilach") oraz dla "Osobowo¶ci roku 2003". Nagrody miesięcznika „¦lizg” powtórzyły się też w 2005 roku: tym razem za rok 2004 w kategorii „Wykonawca roku” oraz „Album roku” (za „Jazzurekcję”). W tych samych dwóch kategoriach wygrywa plebiscyt słuchaczy audycji „WuDoo” (Polskie Radio Szczecin). W 2006 r. O.S.T.R. otrzymał (przyznawan± po raz pierwszy) nagrodę BIS Polskiego Radia (tzw. "Biser") w kategorii "Najlepsza energia na koncercie". Album „7” zdobywa w inernetowym plebiscycie portalu www.hip-hop.pl i audycji WuDoo tytuł polskiej płyty hiphopowej roku 2006, ten sam laur zdobywa rok póĽniej album „HollyŁódĽ”. W 2007 O.S.T.R. otrzymał nominację do MTV Europe Music Awards 2007 w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca oraz trzy nominacje do Yach 2007 w kategoriach: Grand Prix (Nagroda Główna), Reżyseria, Animacja - za klip „Brother On The Run (feat. Craig G)” autorstwa Michała Poniedzielskiego i Rafała Wojaczka. W grudniu 2008 otrzymał nagrodę w kategorii „Artysta roku” plebiscytu „Nocne Marki 2008” miesięcznika Aktivist (głosowanie czytelników). Album „Ja tu tylko sprz±tam” otrzymał od polskiej redakcji internetowego magazynu „Spinner” tytuł hiphopowej płyty roku 2008. W lutym 2009 Radio France Internationale emituje krótki materiał o O.S.T.R. (w cyklu „Chronique musique”). Album „O.C.B.” został uznany w plebiscycie internautów portalu onet.pl najlepsz± polsk± płyt± roku 2009.

O.S.T.R. współpracuje także z zagranicznymi artystami. Nakładem Asfalt Records ukazały się wyprodukowane przez niego albumy: brytyjska grupa Skill Mega („Normal Magic” 2007), amerykański raper Grand Agent („Adult Contemporary” 2008), amerykański wokalista rnb Cadillac Dale („So Fly” 2009). Na ostatnich czterech albumach go¶cinnie wyst±pili weterani amerykańskiego Hiphopu: Keith Murray (Def Squad), Tame One i El Da Sensei (obaj ex-The Artifacts), Craig G, Brother J., Main Flow. Na albumie „O.C.B.” znalazł się utwór nagrany wspólnie z jednym z najbardziej docenianych współcze¶nie raperów – Evidence z grupy Dialeted Peoples. Ostry nagrywa także z amerykańskimi artystami zdobywaj±cymi dopiero swoj± pozycję na scenie: Kaze, Torae, Beneficence.

W 2003 r. O.S.T.R. prowadził przez pewien czas polsk± edycję kultowego, legendarnego programu "Yo! MTV Raps", na którym wychował się on sam i cała generacja polskich miło¶ników Hiphopu. O.S.T.R. pojawiał się go¶cinnie na wielu płytach innych wykonawców, warto wymienić tu albumy Urbanator „III” (2005), Fisz Emade „Pi±tek 13” (2006), oraz trzykrotnie na albumach „Kodex” producentów Magiery i LA. W 2009 O.S.T.R. wyprodukował soundtrack do gło¶nego filmu „Galerianki” Kasi Rosłaniec („Wielki Jantar 2009” Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych, „Najlepszy polski debiut” 9. MFF „Era Nowe Horyzonty”, Nagroda Indywidualna za Debiut Reżyserski 34. FPFF). Jego utwory stanowiły też okrasę soundtracków: „Z Odzysku” w reżyserii Sławomira Fabickiego (2006, nominacja do ZŁotej Palmy na Festiwalu w Cannes, polska propozycj± do oskarowych nominacji w kategorii film nieanglojęzyczny) oraz „Aleja Gówniarzy” w reżyserii Piotra Szczepańskiego (Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Gdynia 2007). W paĽdzierniku 2008 clip video do utworu O.S.T.R. „Jak nie Ty, to kto?” (z albumu „Ja tu tylko sprz±tam” oraz z singla pod tym samym tytułem) zdobył Grand Prix Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2008 oraz nagrodę publiczno¶ci za "najlepszy teledysk do muzyki hip hop".

12/02/2010


 foto: John Lypian


OSTR LiveDJ Haem na koncertach O.S.T.R. używa systemu "Serato Scratch Live" firmy Rane (dystrybutor w Polsce firma Show System).


Aktualny spis koncertów na stronie:
live.asfalt.pl


OSTR Koncerty


Dzisiaj jest 24-05-2019.
Nie można się poł±czyć: Access denied for user 'admin_1'@'localhost' (using password: YES)