O.S.T.R. Jazz dwa trzy


OSTR

 Exklusiv 04/2006

 Ślizg #3/2006

 Ślizg #12/2004

 Magazyn Hip Hop #16

 Klan #24

 OCB prezentuje: O.S.T.R. 'Jazz w wolnych chwilach' 4 grudnia 2003

 Asfalt Records

koncerty:
0-502-313-300


OSTR Dyskografia
OSTR Bio
OSTR Multimedia

Uwaga:
Wszystkie zamieszczone zdjęcia chronione są prawem autorskim. Publikacja wymaga zgody Asfalt Records.


OSTR Fotki


2010
fotki: Tytus


burnt by Patr00

Bio
Muzyk, raper, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Własne próby z Hiphopem rozpoczął w wieku 12 lat - wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu "Kasprzak". Pierwsze poważne kroki stawiał w ramach łódzkich grup BDC, LWC i Obóz TA. W późniejszym okresie O.S.T.R. działał już solo. O.S.T.R. jest niezwykle żywiołowy na koncertach, nie ogranicza się do sztywnego repertuaru. Ma powszechną opinię najlepszego polskiego freestyle'owca. W lutym 2001 podpisał umowę z Asfalt Records na wydanie debiutanckiej płyty "Masz to jak w banku". Płyta okrzyknięta została odkryciem i spotkała się z samymi pozytywnymi ocenami. W kwietniu 2002 r. Asfalt Records wydała zrealizowany w domowych warunkach zbiór nagrań freestyle Ostrego pod tytułem „30 minut z życia”. Oficjalne wydanie tego materiału utwierdziło pozycję O.S.T.R. jako najlepszego freestyle'owca w Polsce. Nakład nigdy nie był wznawiany i dzisiaj płyta ta osiąga astronomiczne ceny na aukcjach internetowych. O.S.T.R. szybko okazał się najbardziej płodnym artystycznie wykonawcą na scenie, do dzisiaj (wszystkie nakładem Asfalt Records) ukazały się następujące albumy: „Tabasko” (2002), podwójny „Jazz w wolnych chwilach” (2003), „Jazzurekcja” (2004), POE „Szum rodzi hałas” (wspólny projekt z producentem Piotrem „Emade” Waglewskim, 2005), „7” (2006), „HollyŁódź” (2007), „Ja tu tylko sprzątam” (2008) i „O.C.B.” (2009). Trzy ostatnie płyty otrzymały status Złotej Płyty („O.C.B.” przed upływem pierwszego tygodnia sprzedaży) a „J.t.t.s.” zadebiutowała na 1. miejscu ogólnopolskiego zestawienia sprzedaży OLIS/ZPAV (3/03). Była to pierwsza w historii polska płyta hiphopowa, która zajęła najwyższą pozycję na tej liście (a nawet na pierwszej pozycji zadebiutowała i utrzymała się na niej 2 tygodnie). 26 lutego b.r. ukaże się najnowszy album „Tylko dla dorosłych” promowany singlem „Śpij spokojnie”.

O.S.T.R. jest najczęściej koncertującym wykonawcą hiphopowym w Polsce. Od wydania albumu „7” w 2006 roku O.S.T.R. bierze udział (wraz z żywym zespołem) w dużych i kompleksowych trasach koncertowych promujących kolejne (wydawane co rok) albumy. O.S.T.R. brał także udział w koncercie „Dzień Kotana” na Placu Defilad w Warszawie w 2002 r. (koncert ku pamięci tragicznie zmarłego Marka Kotańskiego), grał także na trasie koncertowej „Ślizgery 2003” oraz dwukrotnie na trasie „Reebok Hip-Hop Tour”. O.S.T.R. zagrał z instrumentalną sekcją grupy Sofa dwukrotnie na „Heineken Open’er Festival” (2005, 2007). Początkiem tej współpracy był specjalny, retransmitowany na całą Polskę, koncert O.S.T.R. z udziałem grupy Sofa w Studio im. Agnieszki Osieckiej (2004). Zapis tego koncertu został wydany w 2007 roku nakładem dziennika „Rzeczpospolita” w ekskluzywnej serii „Trójka live” (obejmującej także koncerty Voo Voo, Jonasza Kofty, Krystyny Jandy i innych artystów).

O.S.T.R. zdobył cztery razy nominację do nagrody „Fryderyk” w kategorii "Album Roku - Hip-Hop": kolejno za album „Tabasko” (2002), „Jazzurekcja” (2004), „7” (2006) i „HollyŁódź” (2007). Za tą ostatnią otrzymał „Fryderyka 2008”. W 2003 r. otrzymał dwa "Ślizgery 2003" - za najlepszy album roku ("Jazz w wolnych chwilach") oraz dla "Osobowości roku 2003". Nagrody miesięcznika „Ślizg” powtórzyły się też w 2005 roku: tym razem za rok 2004 w kategorii „Wykonawca roku” oraz „Album roku” (za „Jazzurekcję”). W tych samych dwóch kategoriach wygrywa plebiscyt słuchaczy audycji „WuDoo” (Polskie Radio Szczecin). W 2006 r. O.S.T.R. otrzymał (przyznawaną po raz pierwszy) nagrodę BIS Polskiego Radia (tzw. "Biser") w kategorii "Najlepsza energia na koncercie". Album „7” zdobywa w inernetowym plebiscycie portalu www.hip-hop.pl i audycji WuDoo tytuł polskiej płyty hiphopowej roku 2006, ten sam laur zdobywa rok później album „HollyŁódź”. W 2007 O.S.T.R. otrzymał nominację do MTV Europe Music Awards 2007 w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca oraz trzy nominacje do Yach 2007 w kategoriach: Grand Prix (Nagroda Główna), Reżyseria, Animacja - za klip „Brother On The Run (feat. Craig G)” autorstwa Michała Poniedzielskiego i Rafała Wojaczka. W grudniu 2008 otrzymał nagrodę w kategorii „Artysta roku” plebiscytu „Nocne Marki 2008” miesięcznika Aktivist (głosowanie czytelników). Album „Ja tu tylko sprzątam” otrzymał od polskiej redakcji internetowego magazynu „Spinner” tytuł hiphopowej płyty roku 2008. W lutym 2009 Radio France Internationale emituje krótki materiał o O.S.T.R. (w cyklu „Chronique musique”). Album „O.C.B.” został uznany w plebiscycie internautów portalu onet.pl najlepszą polską płytą roku 2009.

O.S.T.R. współpracuje także z zagranicznymi artystami. Nakładem Asfalt Records ukazały się wyprodukowane przez niego albumy: brytyjska grupa Skill Mega („Normal Magic” 2007), amerykański raper Grand Agent („Adult Contemporary” 2008), amerykański wokalista rnb Cadillac Dale („So Fly” 2009). Na ostatnich czterech albumach gościnnie wystąpili weterani amerykańskiego Hiphopu: Keith Murray (Def Squad), Tame One i El Da Sensei (obaj ex-The Artifacts), Craig G, Brother J., Main Flow. Na albumie „O.C.B.” znalazł się utwór nagrany wspólnie z jednym z najbardziej docenianych współcześnie raperów – Evidence z grupy Dialeted Peoples. Ostry nagrywa także z amerykańskimi artystami zdobywającymi dopiero swoją pozycję na scenie: Kaze, Torae, Beneficence.

W 2003 r. O.S.T.R. prowadził przez pewien czas polską edycję kultowego, legendarnego programu "Yo! MTV Raps", na którym wychował się on sam i cała generacja polskich miłośników Hiphopu. O.S.T.R. pojawiał się gościnnie na wielu płytach innych wykonawców, warto wymienić tu albumy Urbanator „III” (2005), Fisz Emade „Piątek 13” (2006), oraz trzykrotnie na albumach „Kodex” producentów Magiery i LA. W 2009 O.S.T.R. wyprodukował soundtrack do głośnego filmu „Galerianki” Kasi Rosłaniec („Wielki Jantar 2009” Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych, „Najlepszy polski debiut” 9. MFF „Era Nowe Horyzonty”, Nagroda Indywidualna za Debiut Reżyserski 34. FPFF). Jego utwory stanowiły też okrasę soundtracków: „Z Odzysku” w reżyserii Sławomira Fabickiego (2006, nominacja do ZŁotej Palmy na Festiwalu w Cannes, polska propozycją do oskarowych nominacji w kategorii film nieanglojęzyczny) oraz „Aleja Gówniarzy” w reżyserii Piotra Szczepańskiego (Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Gdynia 2007). W październiku 2008 clip video do utworu O.S.T.R. „Jak nie Ty, to kto?” (z albumu „Ja tu tylko sprzątam” oraz z singla pod tym samym tytułem) zdobył Grand Prix Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2008 oraz nagrodę publiczności za "najlepszy teledysk do muzyki hip hop".

12/02/2010


 foto: John Lypian


OSTR LiveDJ Haem na koncertach O.S.T.R. używa systemu "Serato Scratch Live" firmy Rane (dystrybutor w Polsce firma Show System).


Aktualny spis koncertów na stronie:
live.asfalt.pl


OSTR Koncerty


Dzisiaj jest 23-05-2017.


Video: "Śpij spokojnie" O.S.T.R.

Video: "Po drodze do Nieba" O.S.T.R.

Making Of Video: "Po drodze do Nieba" O.S.T.R.


O.S.T.R. "Jak nie Ty, to kto?" video


 tapeta OSTR 1680x1050(LCD)
1600x1200(CRT)
O.S.T.R.
tapeta
"Tylko dla dorosłych"

Tapeta O.S.T.R. "Tylko dla dorosłych"
Foto: Tytus, burnt by: Patr00, cover: projektowanie.org.

 tapeta OSTR 1680x1050(LCD)
1600x1200(CRT)
O.S.T.R.
tapeta 700KB
"J.t.t.s."

Tapeta O.S.T.R. "Ja tu tylko sprzątam" autorstwa projektowanie.org.

 Interia streaming O.S.T.R.
video
"1980"

A.Ostrowski / T.Czubak
onet.pl hip-hop.pl youtube.com

Download O.S.T.R. f. Craig G
video 34 MB
"Brother On The Run"

M.Poniedzielski / R.Wojaczek
onet.pl hip-hop.pl youtube.com

Więcej mulitmediów


Dyskografia


 OSTR Jazz Dwa Trzy O.S.T.R.
Jazz, dwa, trzy

22/02/2011
Swym kolejnym albumem O.S.T.R. chciał stworzyć coś nowego, świeżego, coś czego nikt wcześniej nie słyszał. Pozwolił sobie na pełen przelot nad winylowym królestwem płyt wzbogaconym o żywe basy, Rhodesy, trąbki, flughorny i gitary. Płyta została nagrana w przeciągu miesiąca poprzedzającego premierę, ale przygotowania do jej nagrania trwały ponad pół roku. Ostry wraz z Haemem robili wszystko by zaspokoić swą muzyczną wizję albumu. Zjeździli pół Europy, nie raz śpiąc w samochodzie, by zaoszczędzoną w ten sposób sumę przeznaczyć tylko na płyty. Owocem tych poszukiwań były przesample i to nie tylko ze znanych i poszukiwanych winyli, ale i z takich, o których istnieniu mało kto słyszał. Ważnym wydarzeniem w tworzeniu albumu był koncert zagrany wspólnie z formacją Pink Freud, koncert ten zainspirował Ostrego do stworzenia także własnych próbek z żywych instrumentów, wzbogacających zebrany materiał winylowy. "Jazz, dwa, trzy" to podróż w głąb wyobraźni oraz środkowy palec po raz kolejny pokazany komercji. Autorami graficznej strony albumu są Forin (projektowanie.org) i fotograf Paweł Fabjański. Album zapakowany jest w sztywny kartonowy box, zawierający także drugi krążek stanowiący osnowę specjalnego dodatku-niespodzianki. Niespodzianki, która pozostanie tajemnicą do dnia premiery - 22 lutego 2011! Pierwszy singiel.
AR-C88 2CD 2LP


 O.S.T.R. Tylko dla dorosłych O.S.T.R.
Tylko dla dorosłych

26/02/2010

Tekstowo to najbardziej hardcore’owa płyta w dyskografii O.S.T.R. i powrót do stylu z jego pierwszych albumów. Płycie towarzyszyć będzie komiks autorstwa Grzegorza „Forina” Piwinickiego (www.projektowanie.org). Komiks jest uzupełnieniem płyty, choć w takim samym stopniu płytę można uważać za soundtrack do komiksu.

O.S.T.R.: „Pomysł na płytę dojrzewał przez ostatnie 6 lat. Pierwszy raz pisałem teksty według z góry obranego scenariusza. Nie mogłem sobie przez to pozwolić na jakikolwiek brak konsekwencji w pisaniu tekstów. Starałem się stworzyć album w konwencji jakiej wcześniej nie było. Ze względu na oryginalność projektu chcielibyśmy resztę szczegółów zachować w tajemnicy do samej premiery… By znaleźć odpowiednią ilość brzmień przekopałem około 1000 polskich i nie polskich płyt winylowych, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobre winyle są wśród nas na wyciągnięcie ręki.”

Od strony technicznej płyta powstawała na bardzo zróżnicowanym sprzęcie: Yamaha RM1X, Yamaha Motif, Nord Lead 2X, Moog Little Phatty. Ze względu na brzmienie, jako sekwencera użyto stację Akai MPC 5000. Autorem wszystkich cutów jest oczywiście DJ Haem (jedyny gość na płycie).

Album będzie wydany na niezwykle wysokim poziomie edytorskim, zarezerwowanym do tej pory dla limitowanych wydań kolekcjonerskich. Klasyczne plastikowe pudełko z krążkiem, oraz odrębnie wydrukowany komiks schowane będą razem w sztywnym tekturowym gift boxie… ale to tylko część niespodzianek jakie czekają na nabywcę „Tylko dla dorosłych”…

Premierze płyty towarzyszyć będzie równie bezprecedensowa trasa koncertowa „Tylko dla dorosłych”. Gościem blisko 3 godzinnych występów O.S.T.R., DJ Haema i ŁDZ Orkiestry będzie Cadillac Dale (Detroit USA).

19-03 Warszawa Stodoła
20-03 Katowice Mega Club
21-03 Wrocław WZ
25-03 Łódź Wytwórnia
26-03 Kraków Studio
27-03 Poznań Eskulap
28-03 Gdańsk Parlament

Na stronie www.ostr.tv prezentujemy pierwszy singiel pod tytułem: „Śpij spokojnie”. AR-C83 CD O.S.T.R. - O.C.B. O.S.T.R.
O.C.B.

27/02/09
Choć swoją dziesiątą płytę Ostry nagrał przede wszystkim dla rodziny, to nie ma wątpliwości, że zaprezentowany przez niego poziom wirtuozerii jest odpowiedni dla jublileuszowego charakteru płyty. Technika wokalna Ostrego zaliczyła kolejny już w jego karierze etap rozwoju. Tematyka tekstów jest zaczerpnięta z życia, choć jak zwykle bardzo oryginalna: Ostry beszta ludzi pozbawionych odpowiedzialności za siebie i innych, ale też nawija o tym jak sam często nie kontroluje swojego gniewu. Najbardziej osobisty utwór na płycie to singlowy kawałek "Po drodze do nieba", w którym raper wyobraża siebie na ostatnim namaszczeniu, pełnego pretensji, w bezradności proszącego Boga o szybka i cichą śmierć. Nie ma wątpliwości, że album "O.C.B." zajmie znaczące miejsce w dyskografii Ostrego nie tylko ze względu na chronologię.

Na płycie gościnnie DJ Haem oraz The Returners, a także goście z USA: Keith Murray, Beneficence (solowa płyta na bitach O.S.T.R. jeszcze w tym roku), Main Flow, Kaze, Torae, a także raper, którego featuring póki co pozostanie tajemnicą. Oto okładka płyty autorstwa www.projektowanie.org. Dostępna jest też edycja specjalna 2CD albumu zawierająca dodatkowy krążek z instrumentalami i scratchami z płyty.
CD(2CD) 2LP AR-C76


 O.S.T.R. O.S.T.R.
Jak nie Ty, to kto?

29/08/08
Drugi singiel Ostrego z albumu "Ja tu tylko sprzątam", zawierający dwa bonusowe utwory oraz dodatek multimedialny. Płyty CD są seryjnie numerowane. Tracklista:
1. Jak nie Ty, to kto? feat. Brother J
2. Big Money On The Table feat. Reps, Cadillac Dale
3. Jestem tylko dzieckiem feat. El Da Sensei
4. Dwa razy Gumbao (non album)
5. O staniu w korkach (non album)
6. Jak nie Ty, to kto? (instrumental)
7. Big Money On The Table (instrumental)
8. Jestem tylko dzieckiem (instrumental)
videos: "Jak nie Ty, to kto?", "1980", "1980 Making Of".
CD 12" AR-C70


 O.S.T.R. O.S.T.R.
Ja tu tylko sprzątam

22/02/08
Ta płyta ma przypomnieć słuchaczom o prawdziwym Hiphopie. Jest alternatywą wobec współcześnie panujących trendów, za sprawą których Hiphop stał się częścią muzyki rozrywkowej. W warstwie muzycznej O.S.T.R. połączył jazzowo-funkowe sample z mocnym brzmieniem bębnów oraz analogowym brzmieniem klawiszy i skrzypiec. Tak o płycie mówi sam O.S.T.R.: "Chciałem opowiedzieć coś o ludziach i ich przyzwyczajeniach do życia w lenistwie, skąpstwie, przepychu, snobstwie, zazdrości i władzy.. płyty nie da się określić niczym innym jak mianem prawdziwego Hiphopu, bo jest na niej miejsce zarówno na stylowe braggadacio jak i na treściwy storytelling. Całość jest bardzo dynamiczna i daje przede wszystkim do myślenia nad sobą samym i Światem, który nas otacza". Na płycie gościnnie: Sadat X (Brand Nubian), El Da Sensei (The Artifacts) & Returners, Brother J (X-Clan), Cadillac Dale.
Dla ciekawych: przy produkcji płyty użyto instrumentów: Waldorf MicroQ, Yamaha Motif XS8, Nord Lead 2x, Nord Electro2/73, Korg Radias, Novation K-station , Roland VP-550 , skrzypce elektryczne Yamaha , AKAI MPC1000, AKAI S5000).
Tutaj tracklista:

1 Introgliceryna
2 Zamach na Ostrego
3 Rap droższy od pieniędzy
4 Co by się nie działo
5 śśśśśś
6 Dla tych kilku rzeczy
7 Jak nie Ty, to kto? feat. Brother J
8 Wojna o tlen
9 Ty sobie możesz
10 Keep It Classy feat. Sadat X & Cadillac Dale
11 1980
12 To ja mam flow (wersja 2008)
13 Krótki kawałek o wolności słowa
14 Jestem tylko dzieckiem feat. El Da Sensei & Dan Fresh
15 Pij mleko
16 Przeżyć to jeszcze raz
17 Mówiłaś mi...
18 To mamy w myśli
19 Big Money On The Table feat. Reps & Cadillac Dale
20 Wszystko co na górze
21 Ja tu tylko sprzątam
22 Bonus track: Jestem tylko dzieckiem feat. El Da Sensei (Returners Remix)

Tutaj okładka.
Projekt Graficzny :
Grzegorz "Forin" Piwnicki / Projektowanie.Org*


CD (2CD) AR-C65 (AR-C65ES)


 1980 O.S.T.R.
1980

18/01/08
Singiel Ostrego promujący nadchodzący w lutym nowy album "Ja tu tylko sprzątam". Na singlu oprócz utworu "1980", jeszcze jeden numer z płyty (z gościnnym udziałem
1."1980"
2."Keep It Classy" feat. Sadat X & Cadillac Dale
3. bonus track
4. "1980" instrumental
5. "Keep It Classy" instrumental
6. bonus track instrumental

Tutaj okładka.
Projekt Graficzny :
Grzegorz "Forin" Piwnicki / Projektowanie.Org*


12" CDS AR-C64 O.S.T.R. HollyŁódź O.S.T.R.
HollyŁódź

23/02/07
To prawdopodobnie najlepsza z dotychczasowych płyt Ostrego. Tak przynajmniej twierdzi on sam. Rzeczywiście, choć to aż 23 produkcje, wszystkie są ewidentnie owocem ostrej selekcji i i długotrwałego diggingu spod znaku "powrotu do przeszłości". Ostry-producent operuje jednak nie tylko wychuchanym samplem z lat 70-ych ale i inwencją natury klawiszowo-padowej. Wysoki poziom osiąga także jako jak-zwykle-nieprawdopodobny raper. Tekstowo trochę storytellinguje, trochę politykuje a trochę jak zwykle zaskakuje nowymi i co ważne - własnymi - patentami. DJ Haem nie pozostaje w tyle i tam gdzie trzeba dokłada swoje mistrzowskie cuty. Można powiedzieć, że to doskonały album producencki Ostrego, gdzie oprócz samego mistrza ceremonii usłyszymy także jego gości: Dan Fresh (Skill Mega), Dirty Diggers, Afront, Kochan, Zeus, Modry, Zorak (bitbox). W kwietniu 2007 album osiąga status Złotej Płyty (15.000 sprzedanych egzemplarzy). Tutaj okładka
CD AR-C56


 O.S.T.R. 7 O.S.T.R.
7

24/02/06
Nowa solowa płyta O.S.T.R. powstawała nieprzerwanie od czerwca zeszłego roku, a więc od zakończenia przez Ostrego prac nad albumem POE. Pod względem muzycznym Ostry jako producent zerwał z samplowaniem na rzecz autentycznie własnych kompozycji. Komponując i grając nowe produkcje nie uciekał się jednak do żywych instrumentów, lecz posłużył się swoją nową zabawką: syntezatorem K-Station (90% produkcji) oraz subsydiarnie samplerami MPC 60 i MPC 1000. Dzięki oparciu się na własnych kompozycjach, Ostry uważa album "7" nie tylko za najbardziej dopracowaną ze swoich płyt, ale także za oddającą w największym stopniu jego osobiste aspiracje, zamierzenia i plany dotyczące materiału. Jest to dzieło samo w sobie zupełne i zamknięte. Brak sampli powoduje, że muzykę z "Siódemki" trudno będzie utożsamiać ze znanymi jazzowymi inspiracjami Ostrego, jednak mimo posługiwania się współczesną elektroniką Ostry zachował na płycie funkową konwencję lat 70'ych i na tym właśnie polega oryginalność nowego albumu - zarówno na tle jego pierwszych dwóch płyt jak i (jakże odmiennych) dwóch ostatnich albumów "jazzowych". Pod względem tekstowym "7" to concept album. To przejrzysta opowieść o życiu Ostrego, jego kolegów oraz o świecie, jaki ich otacza. Zwarty storytelling oparty jest na przeżyciach typowego polskiego dwudziestokilkulatka, który właśnie tak naprawdę wydoroślał i musi uporać się zarówno z obciążeniami jakie leżą na nim za sprawą starego systemu jak i z barierami jakie stawia przed nim nowy system Gościnnie na albumie występują: DJ Haem, który po raz kolejny osiągnął top krajowych możliwości, Tame One z kultowego dla części słuchaczy Hiphopu zespołu The Artifacts, grupa Skill Mega (angielscy przyjaciele Ostrego) oraz Kochan, Zeus i Hryta. Tutaj okładka. Patronaty: 4FunTV, Ślizg.
CD 2LP AR-C49 POE - Szum rodzi hałas POE
Szum rodzi hałas

23/05/05

POE to wspólny projekt Ostrego i Emade - najbardziej oczekiwanego duetu producent/raper na rynku. Produkując album POE, Emade chciał pogodzić esencję brzmienia ze złotego okresu rapu z tym co najbardziej interesuje go we współczesnej muzyce europejskiej. Starał się kontynuować to co rozpoczął solowym "Albumem producenckim" przekładając dotychczasowy styl na nowszy język. Jest to dla niego nowy etap w rozwoju muzycznej produkcji, ale jednocześnie dalszy ciąg podróży przez świat samplerów i analogowych brzmień, podróży która na pewno kontynuowana będzie na swój sposób w przyszłości. Dla Ostrego, który uważany jest przez wielu za najlepszego polskiego rapera, była to przede wszystkim pierwsza w karierze próba sprawdzenia się na cudzych bitach. Próba, z której Ostry jak zwykle wyszedł zwycięsko.. Tutaj okładka. Patronaty: Polskie Radio Bis, VIVA, Ślizg, www.cgm.pl.
CD 2LP AR-C47 O.S.T.R. - Jazzurekcja O.S.T.R.
Jazzurekcja

18/11/2004

W zalewie produkcji z pogranicza rapu i prowincjonalnego popu, O.S.T.R przypomina tym albumem, czym jest prawdziwy Hiphop. To mentorskie podejście opiera się na mocnych fundamentach, gdyż "Jazzurekcja" - zarówno pod względem rapu jak i produkcji - to największe dotychczasowe osiągnięcie tego utalentowanego artysty. Na gramofonach jeden z najlepszych polskich DJ-ów - DJ Haem. W przeciwieństwie do Beastie Boys, którzy sięgnęli do old-schoolowych korzeni gatunku, O.S.T.R. zaczerpnął swe muzyczne inspiracje z nowojorskiej sceny pierwszej połowy lat 90. Jest to czas i miejsce bliskie nie tylko Ostremu, ale i stylowi całego Asfalt Records. Tutaj okładka albumu (na zdjęciu Kochan z Tabasko, foto: Paweł Fabjański)
CD 3LP AR-C42 O.S.T.R. - Jazz w wolnych chwilach O.S.T.R.
"Jazz w wolnych chwilach"
5/12/03

Trzecia i długo oczekiwana odsłona licznych talentów O.S.T.R. Tym razem podwójny album (selekcji dokonano z ponad stu nagranych utworów) oparty tradycyjnie tylko na własnych produkcjach. Muzycznie Ostry sięgnął do złotych dla Hiphopu lat 91-96, w czym pomogła mu przywieziona z Wielkiej Brytanii imponująca kolekcja rare funków i souli. Gościnnie tylko: DJ Haem, DJ Kostek, DJ Romek.
2MC 2CD AR-C36 OSTR - Kochana Polsko O.S.T.R.
Kochana Polsko

23/09/02

Winylowy singiel promujący album "Tabasko". Na singlu dwa kawałki z albumu, instrumentale, acapellki oraz tylko na singlu remix Ostrego (plus instrumental).
12"AR-W28 OSTR - Tabasko O.S.T.R.
Tabasko

24/06/02

Drugi studyjny album O.S.T.R. będzie zaskoczeniem dla tych, którzy wyrobili sobie już na stałe zdanie na temat stylu Mistrza Polski we freestyle'u. Gościnnie: Tede, Pezet, Vienio, Fenomen, Spinache. Gramofony: DJ Gustaffson.
MC CD 1LPAR-C30 OSTR - Kochana Polsko O.S.T.R.
Kochana Polsko

10/06/02

Singiel promujący album "Tabasko". Na singlu dwa kawałki z albumu plus tylko na singlu remix Ostrego. Uwaga: tani CD (9,00 zł) i tania kaseta (6,00 zł).
MC CD AR-C28 OSTR - 30 minut... O.S.T.R.
30 minut z życia

8/4/02

Nagrany pomiędzy 2000 a 2001 r. freestyle'owy mixtape O.S.T.R.. Materiał ten prezentuje tak wysoki poziom, że zasługuje na zapoznanie z nim szerszej publiczności. 10 kawałków tworzących w sumie 30 minutowy popis niesamowitych umiejętności i talentu O.S.T.R. w tworzeniu freestyle'i. Wszystkie produkcje także są jego autorstwa.
MC CD AR-C27 OSTR - Masz to jak w banku O.S.T.R.
Masz to jak w banku

08/10/01

Solowy debiut uzdolnionego łódzkiego emce i grającego na skrzypcach producenta, uważanego za najlepszego w Polsce freestyle'owca. Soczyste, mocne bity na głośnikach i nienaganny warsztatowo, oryginalny styl na mikrofonie. Album poprzedzał singiel "Ile jestem w stanie dać".
MC CD AR-C22 OSTR - Ile jestem... O.S.T.R.
Ile jestem w stanie dać

10/09/01

Singiel promujący album "Masz to jak w banku". Oprócz tytułowego kawałka numer "O+" (plus remix) i "P.E.C.H." (tylko remix). Remixy tylko i wyłącznie na singlu - oba produkcji O.S.T.R.. Jak zwykle komplet instrumentali i acapelli. Uwaga: tani CD (9,00 zł) i tania kaseta (6,00 zł).
MC CD AR-C20
MultimediaDownload O.S.T.R. "O robieniu bitów" video 20 MB
B.Godfrejow
D.Blok


www.cgm.pl
www.mhh.pl

Download POE "Nie potrafię gwizdać"/"Kochaj żyć"
video 20 MB
Buttny/Michalski


Download POE "Wiele dróg"
video 20 MB
J.Rechnio
W.Płóciennik

www.cgm.pl

Download O.S.T.R.
"Komix"

video 18 MB

B. Godfrejow
www.cgm.pl

Download O.S.T.R. & Sofa
"Komix" vs "Odzyskamy Hiphop"
Live w "Trójce"
audio 7 MB


Download O.S.T.R.
"Odzyskamy Hiphop"

video 20 MB
B.Godfrejow
www.cgm.pl

Download O.S.T.R.
"Odzyskamy Hiphop"

audio 5 MB
prod. O.S.T.R.
www.cgm.pl www.hip-hop.pl www.muzyka.pl


Download O.S.T.R.
"Odzyskamy Hiphop"

wersja ocenzurowana
audio 5 MB prod. O.S.T.R.
www.muzyka.pl

Download O.S.T.R.
"Bujakajamajka
- Live Hip-Hop Kemp 2004"

video 20 MB
www.cgm.pl PLAYER

 Download O.S.T.R.
"Rap po godzinach"

video 35 MB
B.Godfrejow, M.Górecki

 Download O.S.T.R.
"Rap po godzinach"

video 35 MB
B.Godfrejow,M.Górecki
www.cgm.pl www.sonymusic.pl PLAYER

 Download O.S.T.R.
"Asfalt produkcja"

audio 4,6 MB
prod. O.S.T.R.

 Download Emade g. O.S.T.R. "Niebo"
video 6 MB
J.Rechnio
W.Płóciennik


 Download O.S.T.R. "Początek"
video 6 MB
B.Godfrejow
M.Górecki


 Download O.S.T.R.
"Free Freestyle 3/12/03"

audycja Moniki Dąbrowskiej
audio 4,5 MB prod. Emade

 Download O.S.T.R.
"Free Freestyle 8/10/03"

audio 2,5 MB
prod. O.S.T.R.


 nasz banner

Wszystkie materiały zawarte na tej stronie © 1998-2006 Asfalt Records
Projekt i wykonanie: © 1998-2006 ONX [ôn'ix] Sites
Polskie litery w standardzie ISO 8859-2.