Płyta

El Da Sensei & Returners „Global Takeover: The Beginning”

Kup CD:

Kup winyl:

Kup w wersji MP3:

Numer katalogowy: AR-C72

Data Premiery: 26.09.2008

Płyta „Global Takeover: The Beginning” jest efektem wielomiesięcznej pracy El Da Sensei, rapera z New Jersey (wywodzącego się z legendarnej grupy The Artifacts), z polską grupą producencko-dj’ską Returners, tworzoną przez DJ Chwiała i Little’a.

Płyta jest wybuchową mieszanką dwóch styli: dynamicznego i żywiołowego rapu El Da Sensei i bujających, często łamiących kark produkcji Returners. Są na niej także utwory spokojniejsze, bardziej melancholijne, odchodzące od returnersowego boom-bapowego stylu, zaś świetnie pasujące do Sensei, który porusza w nich tematy poważniejsze i bardziej stonowane. Gościnnie na „Global Takeover” występują: Nowojorczyk Doujah Raze (w singlowym „Got Fire”), Reef The Lost Cauze z filadejfijskiego kolektywu Army Of The Pharaohs („Money”), oraz weteran Roc Marciano zwiazany z Flipmode Squad i UN. Goście ci niewątpliwie nadają kolorytu całej płycie. Na polskiej wersji albumu znajduje się jedna niespodzianka w postaci ukrytego utworu, nagranego specjalnie dla rodzimych fanów. Brzmienie całości zostało powierzone Markowi Dulewiczowi z NC Studio, Returners korzystali także z realizacyjnej pomocy O.S.T.R. Materiał skierowany jest do prawdziwych hiphopowych głów. Ten, kto liczy na porcję dobrego i prawdziwego rapu, z pewnością się nie zawiedzie.

Pierwsza część sagi „Global Takeover” to tylko zapowiedź tego, co nadejdzie w przyszłości. To nie koniec – to dopiero początek. „The Beginning”.

Lista utworów:
1. Global Takeover Intro: The Beginning…
2. Introducin’
3. Hard To Find
4. Aight Then!
5. Super-Fly Jazzy-J (Interlude)
6. Got Fire
7. Life It Is
8. Money
9. And You Know… (Interlude)
10. It’s Not That Way
11. Global Takeover Outro: …It’s Only The Beginning

Kategorie: Asfalt

comments powered by Disqus