Płyta

Łona i Webber „Absurd i Nonsens”

Kup CD: http://www.asfaltshop.pl/lona-webber-absurd-nonsens-p-51.html

Kup winyl: http://www.asfaltshop.pl/lona-webber-absurd-nonsens-p-52.html

Kup w wersji MP3:

Numer katalogowy: AR-C57

Data Premiery: 23.03.2007

Minęły ponad 2 lata od ostatniej płyty Łony i Webbera. Przesłuchanie najnowszego albumu pozwala z całą pewnością stwierdzić, że doceniani już wcześniej Szczecinianie dokonali dalszego progresu w swojej twórczości. Łona opracował do absolutnego mistrzostwa swój oszczędny i nieprzegadany styl, pod względem technicznym dystansując dotychczasowe nagrania. Raper jak zwykle z głową pełną inteligentnych złośliwości i punchy, tym razem porusza także kwestie poważne.

Stronę muzyczną podsumowuje Webber, producent wszystkich utworów na płycie: „Trzeci album to przede wszystkim zbiór naszych najświeższych dokonań, których znakomita większość powstała w nowej lokalizacji studia Dobrzewiesz. Jeśli chodzi o produkcję muzyczną to istnieje zasadnicza różnica w porównaniu do poprzednich płyt, jest bardziej zróżnicowana stylistycznie, większość produkcji oparta jest na granych dźwiękach na instrumentach: Roland Juno-106, Rhodes, Roland RD-300SX, Pianino Thuermer (W. Klussmann, Hannover). Nie zabraknie również klasycznych bitów opartych na samplach”.

Na albumie pojawiają się gościnnie: DJ Twister (gramofony), Daniel Christ (gitara basowa), Daniel Popiałkiewicz (gitara) oraz Maciej Cybulski (flet poprzeczny). Do ilustracji okładki albumu oraz handlowego singla „Miej wątpliwość” wykorzystaliśmy prace Marka Raczkowskiego, rysownika „Przekroju” (patron medialny płyty).

Lista utworów:

1. Promomix
2. ą, ę
3. Łonson i Łebsztyk
4. Gdańsk-Szczecin
5. Hańba, barbarzyńcy
6. Hipermarket
7. Czemu kiosk?
8. Miej watpliwość
9. Leksykon Brockhausa
10. Martwisz mnie
11. 7/4
12. Panie Mahmudzie
13. Hipermarket (remix)

Kategorie: Asfalt

comments powered by Disqus