Płyta

Tabasko „Ostatnia Szansa Tego Rapu”

Kup CD: http://www.asfaltshop.pl/tabasko-ostatnia-szansa-tego-rapu-p-707.html

Kup winyl: http://www.asfaltshop.pl/tabasko-ostatnia-szansa-tego-rapu-p-1034.html

Kup w wersji MP3: https://itunes.apple.com/us/artist/tabasko/id506962281

Numer katalogowy: AR-C95

Data Premiery: 03.04.2012

Projekt Tabasko został zawiązany 10 lat temu przez O.S.T.R, Kochana i DJ Haema. Zżytą przez 10 lat koncertowania ekipę zasilił w zeszłym roku beatboxer Zorak oraz wsparli Holendrzy Chris i Jaap tworzący kolektyw producencki Killing Skills. 

Album „Ostatnia Szansa Tego Rapu” został nagrany w całości w holenderskim studio Killing Skills w okresie między wrześniem 2011 a lutym bieżącego roku. Ta polsko-holenderska współpraca zaowocowała znacznie podwyższonymi ambicjami wszystkich uczestników, którzy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Wszyscy chcieli stworzyć dzieło przełomowe i unikatowe dla swej dotychczasowej kariery i po wszystkim wyglądają na zadowolonych z efektów pracy. Materiał wyprodukwany przez Holendrów i Ostrego to subtelne połączenie analogowej brawy sowieckich synthów z kreatywnym i niepowtarzalnym samplingiem. Opisuje je doskonale słowo „świeżość” i na tym należy poprzestać – o muzyce pisze się cieżko.

Dla Zoraka i Haema sesje nagraniowe Tabasko to ich pierwsze zawodowe starcie z rapem. Wyszli z tej konfrontacji zwycięsko, o czym możecie się przekonać już wkrótce przy okazji pierwszego singla „Wychowani w Polsce”.

O.S.T.R.: ”Przy żadnej mojej solowej produkcji nie miałem tyle zabawy, radości i ekscytacji, jak przy płycie naszej ekipy.”

Zorak: „Zrozumiałem, że pisząc teksty, robiąc kawałek i puszczając go w eter, trzeba pamiętać, że zostanie tam na zawsze, więc musi być taki, żeby za 20 lat był równie dobry co w danej chwili.”

DJ Haem: „Do tej pory udzielałem się na płytach jako DJ, teraz dostałem jeszcze dodatkowo szansę powiedzenia kilku słów do mikrofonu. Kocham wyzwania i jestem wielkim fanem tych bitów, które znalazły się na płycie, więc nie mogłem pozostawić ich bez komentarza w postaci kilku zwrotek, cutów i skreczy…”

Kochan: „Praca z chłopakami to czysta przyjemność, nagrałem ten album dla tych wszystkich co nie przestali w nas wierzyć”.

Autorem pioronującej okładki jest fotograf Paweł Fabjański, autor wielu innych okładek płyt O.S.T.R., w tym oczywiście albumu „Tabasko” z 2002 roku. To właśnie w tym samym miejscu co prawie 10 lat temu, wewnątrz „Retkińskiej moreli” (Popow/Hrycko) w Łodzi odbyła się sesja fotograficzna grupy Tabasko.

 

Na płycie znajdzie się 15 numerów:

1. Początek drogi

Produkcja: Killing Skills

2. Dzieci kwiaty
Produkcja: Killing Skills & OSTR

3. Słuchawki
Produkcja: Killing Skills

4. Brak zaufania
Produkcja: Killing Skills & ScoleX

5. Bawię się jak chcę
Produkcja: Killing Skills & OSTR

6. Jak masz problem
Produkcja: Killing Skills & OSTR

7. Otwieramy myśli
Produkcja: Killing Skills & OSTR

8. Sprawa honoru
Produkcja: OSTR

9. No i co, że to skit
Produkcja: Killing Skills & OSTR

10. Wychowani w Polsce
Produkcja: Killing Skills

11. Zachłanność
Produkcja: Killing Skills & OSTR

12. Lustro
Produkcja: Killing Skills & OSTR

13. Odcinamy prąd
Produkcja: Killing Skills & OSTR

14. Dzięki
Produkcja: Killing Skills & OSTR

15. Tak o niczym na koniec
Produkcja: Killing Skills
(utwór bonusowy nie opisany na okładce!)

Kategorie: O.S.T.R.

comments powered by Disqus