News

Podsumowanie roku 2014

Jesienna ramówka Asfalt Record
02 Sty 2015, 16:19:40

Przypominamy co działo się w naszej wytwórni w minionym roku, a działo się dużo 🙂

 

Styczeń: Rasmentalism dostają wspaniałe recenzje za wydany w grudniu 2013 album „Za młodzi na Heroda” i pokazują się w „Trójce” u Hirka Wrony, O.S.T.R. ogłasza swoją trasę koncertową z Marco Polo, a limitowana i bogata edycja ich płyty „Kartagina” rozchodzi się preorderze w 3 godziny.

 

Luty: Rasmentalism pojawili się w TVP w programie „Świat się kręci” i dostali nagrodę Superhiro od „Hiro”, Swanski zaprojektował dla nas Sticker Pack, a O.S.T.R. & Marco Polo wydali „Kartaginę”

 

Marzec: Po latach czekania ukazuje się O.S.T.R. „Jazz w wolnych chwilach” na winylu, a dokładnie na czterech winylach w boxie z dodatkami, Ostry zostaje w plebiscycie czytelników i słuchaczy WuDoo i Hip-hop.pl wybrany artystą dekady, „Suplement Świadomości” Zoraka na bitach Killing Skills ukazuje się jako free download na naszej stronie, płytę promuje wspólny klip z Sariusem

 

Kwiecień: ukazuje się kompilacja kolektywuFLIRTINI „Heartbreaks & Promises”, pozycja dzisiaj wyczerpana i gorąco poszukiwana zarówno na CD jak i winylu. Rasmentalism publikują długo oczekiwany klip do jednego z bengerów albumu „Za młodzi na Heroda”: „Gdzie jest M?”. Rakraczej podpisuje kontrakt z Asfalt Records.

 

Maj: Sensi i DJ Lem ogłaszają wspólną płytę z DJ Epromem w Asfalt Records, Sztigar Bonko gra przed Onyxem w Krakowie, ukazuje się „Zapalnik” – pierwszy klip z nadchodzącej w czerwcu epki Sariusa „Wszystko Dobrze EP”

 

Czerwiec: na Dzień Dziecka O.S.T.R.wypuszcza w prezencie dwie paczki bitów do darmowego wykorzystania przez raperów, Rasmentalism wypuszczają luźny klip „Między nami spoko” podsumowujący olbrzymi sukces ich oficjalnego debiutu, a Sarius publikuje w wersji video pozostałe numery z epki „Wszystko Dobrze EP”

 

Lipiec: Sarius pojawia się u Hirka Wrony w radiowej „Trójce”, ukazuje się dziewiąty i ostatni, koncertowy klip z albumu „Kartagina”, ogłaszamy oficjalnie nasze wszystkie jesienne premiery: Sarius na bitach Ostrego, Rakraczej, DJ Eprom & Sensi feat. DJ Lem, Dead Man Funk…

 

Sierpień: wrzucamy pierwszy klip O.S.T.R. zapowiadający jego solo na luty 2015 („Rise Of The Sun”), przeprowadzamy streaming live setu Marco Polo prosto z naszego studia, ZPAV ogłasza, że „Kartagina” była najchętniej kupowaną polską płytą w pierwszej połowie 2014.

 

Wrzesień: Premiery albumów „System Crack” Rakraczej i „Boom Bap Boogie” DJ Eprom/Sensi poprzedzonych falą singli. O.S.T.R. wypuszcza swoją luźną szesnastkę, w opinii wielu najlepszą w ramach #Hot16Challenge. Sarius publikuje pierwsze video zapowiadające listopadową premierę albumu „Daleko jeszcze?”

 

Październik: Nakładem sublabelu Tabasko Nagrania ukazuje się wyłącznie na winylu limitowany singiel O.S.T.R. x Jeżozwierz x DJ Ace. Ukazuje się „Instrumental Album vol. 2” Dead Man Funk (na CD i winylu, a wkrótce też na kasecie), oraz winylowa edycja Rasmentalism „Za młodzi na Heroda” na złotych winylach. „Rise Of The Sun” O.S.T.R. trafia na playlistę Programu Trzeciego (po raz pierwszy w przypadku tego artysty i po raz drugi w przypadku polskiego hip-hopu).

 

Listopad: Ukazuje się druga część kompilacji „Heartbreaks & Promises” Flirtini, tym razem jako pozycja nielimitowana i do tego 2CD. Promuje ją fantastyczny klip Du:it. O.S.T.R.otrzymuje Platynową Płytę za sprzedaż albumu „Jazz, Dwa, Trzy”, a Rasmentalism publikują pierwszy oficjalny singiel z nadchodzącego albumu: „Wyjdziesz na dwór” feat. Quebonafide. Ukazuje się album Sariusa „Daleko jeszcze?” wyprodukowany przez O.S.T.R.

 

Grudzień: Ukazuje się druga płyta Sztigara Bonko „Harpagan”. Najpierw na kasecie, pod koniec roku na winylu. Wychodzi winylowa epka Luxona „Audioactive Dreams” promowana klipem „Shame” z gościnnym udziałem Ostrego, Hadesa i Torae. Ortega Cartel wypuszczają po długiej ciszy swój numer i klip „Silver Gun 2”. Gościnnie na naszym kanale YouTube swój numer „Tylko jeden” publikuje W.E.N.A. Debiutuje Mercedresu klipem „Przyjaciel Wróg”. Zwieńczeniem najbardziej gorącego grudnia w historii Asfalt Records (dosłownie i w przenośni) jest nowy singiel O.S.T.R. promujący jego nowy album pod tym samym tytułem „Podróż zwana życiem”

comments powered by Disqus