News

Premiera: Mz. Kliyo – 1-900-EP

Mz. Kliyo - 1-900-EP
15 Sty 2016, 20:50:10

Witamy nowych artystów w Asfalt Records! Mz. Kliyo to pochodzący z USA Anthony Mills i polski producent Nut Cane. Ich Epkę „1-900-EP” możecie za darmo pobrać z Asfalt Shopu (MP3/FLAC/WAV).

Mz.Kliyo – nazwa kompletnie nieznana a zarazem kultowa, w zależności od tego skąd pochodzisz. Baczcie na to, że „Mz.” jest skrótem dla słowa „Pan”, a w rzeczywistości dwóch panów. Nieprawdopodobny jest też sam fakt, że duet tworzący muzykę Mz.Kliyo, w zasadzie nie zna się osobiście. Przypadkowe spotkanie na warszawskiej imprezie jesienią 2013 r., zapoczątkowało kaskadę wydarzeń. I tak, warszawski muzyk/producent Nut Cane wysyła mailem kilka zajawek muzycznych do amerykańskiego wokalisty/rapera Antoniego Mills’a. Mills, który od kilku lat mieszka w Sztokholmie, szybko rezerwuje sesje wokalne w studio Level 8 i po kilku dniach wysyła je z powrotem do Cane’a. Ot tak, cała historia.

Na “1 – 900 – EP” otrzymujecie fuzję klasycznego, polskiego funk-soul’u lat 60-tych, z punkową duszą Bestie Boysów, zjawiskowej melodyki wokalnej godnej Ce Lo Green’a, oraz epicki cover utworu „Juice (Know the ledge)” z repertuaru Eric B. & Rakim, a wszystko to podane z czujną uliczną ignorancją.

Śpiew: Anthony Mills

Muzyka: Nut Cane

Miks, mastering: DJ Eprom (http://www.djeprom.com/ ; http://www.facebook.com/epromsounds)

Okładka: Anthony Mills

https://www.facebook.com/mz.kliyo

Tracklista:

Knowledge
Mz. Kliyo
Breakin ‘69
Crime pays
Another step

Kategorie: Asfalt

comments powered by Disqus