News

Radio Asfalt Podcast
– Asfalt x Envee!

04 Wrz 2013, 16:58:40

fot. Adam Kozak / T-Mobile Music

Już dzisiaj o 22.00 premiera nowego podcastu w Radio Asfalt, tym razem gospodarzem będzie największy niedźwiedź wśród DJejów i najlepszy DJ wśród niedźwiedzi – Envee.
Powtórki codziennie o 15.00, 22.00 i 04.00. Oczywiście na falach www.radioasfalt.pl

Wszystkie poprzednie podcasty Radia Asfalt do przesłuchania tutaj: http://www.mixcloud.com/RadioAsfalt/

Tracklista:

01. Pasikoniki na suchej Łące pod lasem (rec by Bernard Sobieszek)
02. Yosi Horikawa – Wandering
03. Pezet – Ostatni track (Daniel Drumz rmx)
04. Denaun Porter – Toy Guns (Porter Chops Glasper)
05. Dexter – The Trip 6. Envee – What’ve I Done To Ya
07. Out in the street intro/ Soulpete – Butterfly
08. M.A.A.D. City – Kendrick Lamar
09. Novika – Who Wouldn’t (Envee Time mix)
10. Back To Basics – Horn 4 94
11. Machinedrum – Clissold VIP
12. YDżAK – bit skit/ Daniel Drumz – Evolution/ Beyonce Work It Out acapella
13. Temper Temple – Reverse (envee bike mix)
14. Cue FX – Our Personal Zoo (envee ponglish lion mix)
15. Ladi6 – Shine On
16. BADBADNOTGOOD – Mass Appeal
17. Vlooper Modlee – Drum Nature
18. Rah Digga – What They Call Me
19. Digits – Green Flash 20. Dj Day – Land Of 1000 Chances
21. Nocny Koncert – (rec by Bernard Sobieszek)
22. Sonnymoon – Just Before Dawn

Envee – bio

W 2003 roku nakładem wytwórni Kayax ukazał się jego debiutancki longplay pod tytułem Envee i Niewinni Czarodzieje, a utwory z tego albumu znalazły się na kilku kompilacjach na rynku europejskim i w Polsce. W 2006 roku, jedna z najbardziej uznanych niezależnych hiphopowych wytwórni Asfalt Records wydała płytę duetu Fisz Envee Fru!. Pod szyldem Innocent Sorcerers wydał 12 calowe single w londyńskiej wytwórni Fluid Ounce i szwedzkiej Raw Fusion ze Sztokholmu, a pod pseudonimem Telesfor na niemieckim Pulver Rec. Wykonane przez niego remiksy ukazały się nakładem takich europejskich wydawnictw jak Sonar Kollektiv, Compost czy Heyah Hi-Fi, a remiksowani przez niego artyści to między innymi Koop, Slope, S.U.M.O. lub Ichiro Suezawa. Ma na koncie remiksy również dla artystów krajowych, takich jak Krzysztof Komeda, Marysia Peszek, Pink Freud, Natalia Kukulska, Sistars, Pinnawela, Smolik, Reni Jusis, Novika, Milupa, Monika Brodka, Szarmi, Tworzywo Sztuczne i inni. Obszerny zbiór remiksów Envee`ego pod tytułem Recipes został wydany na dwupłytowym albumie i winylu przez oficynę Kayax w maju 2008 roku.W latach 2006-2008 członek koncertowego składu Fisz Emade -Tworzywo Sztuczne. Uczestnik i kreator eksperymentalnych składów koncertowych Tomasza Stańko i Andrzeja Smolika. Jako członek i kierownik muzyczny zespołu występującego z Natu, współtworzył duet Natu Envee na pierwszej, po rozpadzie Sistars, płycie Natalii Przybysz Maupka Comes Home. Współproducent utworów z jej drugiego albumu Gram Duszy z 2010 roku oraz utworów na albumach Marysi Peszek, Marysi Sadowskiej, Muzykoterapii. W studio realizuje nagrania i miksuje dla Pink Freud, Marcina Maseckiego, Marysi Sadowskiej czy Pompon Music. Aktualnie z Andrzejem Smolikiem tworzy duet Poika, a wraz z Maceo Wyro w latach 2006-2007 na antenie Jazz Radio prowadził audycję radiową. W 2011 roku jako instrumentalista (na płycie Enzak Celestial Toyroom), remikser i producent, podjął współpracę z wytwórnią Junołmi, owocem której będzie 12 calowy winylowy singiel Kali EP.
Autor muzyki teatralnej, współpracował z niezależnymi teatrami Usta Usta (m.in. Rzeźnia Lila Róż), Porywacze Ciał (Best of), Polskim Teatrem Tańca (Dancing Hz), Michałem Znanieckim (Innocenti Czarodzieje). Jego utwory zostały wykorzystane w filmach (Egoiści, Wtorek), w słuchowiskach, reklamach radiowych i telewizyjnych oraz niezależnych undergroundowych produkcjach audiowizualnych. Gwiazda wielu festiwali muzycznych w kraju i za granicą takich jak: Heineken Open`er, Tauron Nowa Muzyka, Malta Festival, Boogie Brain, Pohoda, Brave, Summer of Music, Selector i Creamfields.Rok 2011 zdecydowanie należał do niego. Wystąpił na największych festiwalach: Heineken, Boogie Brain, Coke, Tauron Nowa Muzyka oraz dał się poznać jako znakomity eksperymentator miksując Steva Reicha podczas Sacrum Profanum.
We wrześniu 2011 ukazała się jego EPka Kali, wydana nakładem U Know Me Records.

 

Kategorie: Radio Asfalt Slider

comments powered by Disqus