News

Taco Hemingway –
preordery w tę niedzielę

Taco Hemingway - fot. Filip Skrońc
13 Lip 2015, 22:12:29

Po pierwszym przesłuchaniu “Trójkąta Warszawskiego” potrzebowałem 24 godzin by spotkać się z Taco w jednym ze stołecznych barów szybkiej obsługi. Pośrednio sprowokował mnie sam artysta narzekając w którymś z wywiadów, że wydana własnym sumptem epka nie ma takiej formy edytorskiej jaką pierwotnie planował. Zabrzmiało to jak wyzwanie dla Asfalt Records. Poza tym wskazówka na moim wykrywaczu stylu gwałtownie skoczyła co jest rzadkością na naszej scenie, niestety, właściwie nie wiadomo dlaczego. Dochodzi coś czego do końca nie da się określić, a co pozostawia słuchacza nieobojętnym. Charyzma? Ten termin kojarzy się z wiecem, a Filipowi do wieców daleko. Może po prostu autentyczność, ale taka bez grafomanii, łopatologii i nudy. Może po prostu chciał coś fajnego stworzyć, a nie “wydać płytę”. Myślę, że do jego oryginalności przyczynił się fakt, że Filip jest towarzysko wyrwany z polsko-hiphopowego tygla, choć trzyma rękę na pulsie tego co się w nim dzieje. Nie odnosi się do naszych zakiszonych konwenansów nawet przez antytezę, bo tych konwenansów zdaje się po prostu nie znać. Publiczność, nie tylko hiphopowa, wciągnęła go pełną piersią, jak ktoś kto wyleciał na dwór po nocy spędzonej w dusznej piwnicy. Należy wspomnieć tu też o oprawie muzycznej, za którą odpowiada Rumak. Muzyka hipnotyzuje na równi z tembrem głosu głównego bohatera. Stanowi jego idealne dopełnienie i wydaje się być najlepszą z możliwych ilustracją. Byłem świadkiem jak na koncercie pod gołym niebem publiczność słyszała po raz pierwszy nagrania, przy których nie tylko doskonale się bawiła, ale nie zwracała też uwagi na nagłą ulewę. Życzę każdemu artyście takiego testu swojej twórczości “w polu”.

Taco Hemingway wpisuje się komplementarnie w poczet poetów miejskich, z którymi wytwórnia Asfalt Records miała i ma zaszczyt współpracować. Naszym nakładem ukażą się w sierpniu dwie opublikowane na sieci epki – “Trójkąt Warszawski” i “Umowa o dzieło”. Obie w formie, na jaką Taco nie będzie narzekać w wywiadach.

Preorder rusza w tę niedzielę na asfaltshop.pl. Dla nabywców kompletu płyt mamy dodatkowo limitowany singiel “6 zer”, znany z teledysku Łukasza Partyki, autora oprawy graficznej obu wydawnictw.


Tytus

Kategorie: Taco Hemingway

comments powered by Disqus