News

Trasa koncertowa O.S.T.R. – Życie po śmierci. Autentycznie

Trasa - Życie po śmierci. Autentycznie
06 Mar 2017, 15:21:39

Ogromny sukces albumu “Życie po śmierci” (Bestseller Empiku 2016 za ponad 100.000 sprzedanych egzemplarzy) wstrząsnął zarówno samym O.S.T.R. jak i współpracującymi z nim muzykami. Zapis wydarzeń związanych z trudnymi przejściami zdrowotnymi znalazł zaskakująco dużo odbiorców nie tylko wśród ścisłego kręgu fanów ale i wśród masowego odbiorcy. Powstało pytanie… co po “Życiu po śmierci”?

Czoła temu wyzwaniu postanowił stawić DJ Haem – wieloletni przyjaciel i najbliższy współpracownik O.S.T.R. Obaj podjęli się realizacji specjalnej wersji kultowego albumu. Wersji, która w wydaniu koncertowym przybrała postać trasy “Życie po śmierci. Autentycznie” – materiał z płyty na żywo w oparciu o sextet instrumentalny.

O.S.T.R. grał już z kilkoma zespołami wspomagającymi go na scenie, ale nigdy akompaniament nie spoczął na tak dużym zespole przy wykorzystaniu wyjątkowych jak na hip-hop czy muzykę rozrywkową instrumentarium… harfa, wiolonczela czy fortepian to instrumenty niosące ze sobą pewien ciężar gatunkowy i nierozerwalnie wydawałoby się związane z muzyką poważną. Z pomocą pospieszyła trójka muzyków: pianista Wojtek Krukowski, DJ Haem, oraz perkusista Wojtek Fedkowicz przystąpili do aranżowania takich klasyków jak “Spowiedź” czy “Nie pisz sms’ów”.

O specyfice koncertów “Autentycznie” nie świadczy tylko dobór muzyków, instrumentów, oraz zaskakujące aranżacje, ale i sama koncepcja akustycznego wykonania jednej i tej samej płyty od początku do końca. Tutaj dochodzimy wreszcie do postaci gospodarza, przed którym stanęło niespotykane do tej pory wyzwanie – naturalne dla niego improwizacje muszą zejść na drugi plan. To jednak pozwoli mu na pierwszy od początku kariery tak osobisty spektakl, czy też w tym przypadku raczej osobistą spowiedź adresowaną do publiczności.

Wszystkie wydarzenia na trasie “Autentycznie” odbędą się w wyselekcjonowanych salach. Producent trasy – Emanuela Chełmońska z Asfalt Records – starała się dobrać odpowiednie tło dla specyfiki muzycznej i artystycznej przedstawienia. Od krakowskiego Teatru Variete po warszawski Teatr Syrena mamy do czynienia z kameralnym seansem, misterium muzycznym opartym pierwszy raz na muzyce rozrywkowej, choć nazwa ta nie wiadomo w którym momencie traci na aktualności.

Lista koncertów:

10.03 / 11.03 – Chorzów – Chorzowskie Centrum Kultury
16.03 / 17.03 – Kraków – Teatr Variete
24.03 / 25.03 – Łódź – V6
29.03 / 23.04 – Warszawa – Teatr Syrena
31.03 / 1.04 – Gdańsk – Teatr Szekspirowski
21.04 / 22.04 – Wrocław – Teatr Impart
29.04 – Toruń – Dwór Artusa

Skład zespołu:

Adam Ostrowski
Jakub Krukowski – fortepian / rhodes piano
Agnieszka Grela-Fedkowicz – harfa
Sylwia Spodobalska – wiolonczela
Jacek Fedkowicz –  kontrabas / gitara basowa
Wojtek Fedkowicz – perkusja
Piotr Jończyk – perkusjonalia

W czasie wydarzenia, na terenie obiektu czynna będzie Strefa O.S.T.R. x Hennessy. Trasa koncertowa jest częścią szerszej współpracy z Hennessy. O.S.T.R. jest pierwszym polskim Ambasadorem marki. Współpraca obu partnerów przebiega pod hasłem “Hennessy Never stop. Never settle. – O.S.T.R. Autentycznie”.

UWAGA:
Bilety dostępne tylko w sprzedaży internetowej przez http://www.asfaltshop.pl
Jedno zamówienie to jeden kod QR, proszę to przemyśleć przy zakupach grupowych (nie da się wejść oddzielnie).
Nie ma możliwości zwrotu zakupionego biletu.
Wstęp od 18 lat.

 

Kategorie: O.S.T.R. Slider

comments powered by Disqus